Mathcad

Mathcad to profesjonalny program matematyczny służący do rozwiązywania różnego rodzaju zagadnień inżynierskich. Umożliwia prowadzenie zaawansowanych obliczeń numerycznych, jak również przekształceń symbolicznych.

Program Mathcad wśród innych pakietów dostępnych na rynku wyróżnia się:

-        łatwością obsługi (nie wymaga znajomości języków programowania),

-        pracą zbliżoną do naturalnych rachunków prowadzonych na kartce papieru,

-        wykorzystaniem tradycyjnej notacji matematycznej w edycji wzorów

-        wygodnym tworzeniem wykresów,

-        operowaniem na liczbach mianowanych i przeliczaniem jednostek miar.

Arkusz programu Mathcad Prime 2.0

Mathcad jest cenionym programem przez pracowników naukowych, techników oraz inżynierów wszystkich dziedzin, których praca w szczególności polega na opracowywaniu dokumentacji konstrukcyjnej, gdyż Mathcad daje możliwość tworzenia dokumentacji technicznej w postaci dokumentu tekstowego wzbogaconego o grafikę, wykresy oraz wzory.

Arkusz programu Mathcad 15.0

Mathcad jest powszechnie wykorzystywany zarówno w pracach naukowych i edukacyjnych jak i w zastosowaniach komercyjnych. Łatwość obsługi programu sprawia, że jest szeroko wykorzystywany jako narzędzie obliczeniowe w zajęciach dydaktycznych na różnych kierunkach studiów.

Prostota obsługi, łatwość łączenia w jednym dokumencie tekstu, grafiki oraz wzorów matematycznych w połączeniu z możliwościami obliczeniowymi sprawia, że program stał się podstawowym narzędziem pracy inżynierów różnych specjalności, wypierając całkowicie kalkulatory naukowe i arkusze kalkulacyjne. Główne obszary zastosowań programu to budownictwo i wszelkiego rodzaju konstrukcje mechaniczne, automatyka, elektrotechnika i energetyka, inżynieria materiałowa i wiele innych. Program jest ceniony wszędzie tam, gdzie podstawą pracy jest szybkie wykonywanie obliczeń i ich dokumentowanie w formie przejrzystego raportu.

 

Szczegóły dotyczące programu znajdą Państwo na stronie www.mathcad.pl.

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 19 luty 2013, 09:22