Origin

Kurs e-learningowy

Kurs w trybie e-learningowym udostępniany jest użytkownikowi na okres 30 dni. Materiał szkoleniowy bazuje na nagraniach sesji pracy z programem, a filmy wywoływane są z poziomu prezentacji slajdów. Po uzyskaniu dostępu materiał kursu może być przeglądany przez użytkownika wielokrotnie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nie ma ograniczeń w dostępie do materiału szkoleniowego w okresie aktywności kursu.
Po zalogowaniu do portalu kurs jest dostępny w katalogu kursów w pozycji Moje kursy. Przeglądanie materiału szkoleniowego można kontynuowane na dowolnym urządzeniu, gdyż zapamiętywany jest ostatnio wyświetlany slajd prezentacji, a dostosowywanie wyświetlania materiału do rozmiarów ekranu (responsywność) pozwala efektywnie korzystać z kursu zarówno na komputerze stacjonarnym jak i na urządzeniach mobilnych.

Origin: Graficzna wizualizacja danych

Kurs przeznaczony jest dla osób, którym znane są podstawy pracy w środowisku programu Origin/OriginPro. Wprowadza krok po kroku w zagadnienia tworzenia wykresów 2D oraz 3D, od opisu struktury okna graficznego oraz poszczególnych elementów wykresu, sposobu wyboru danych oraz odpowiedniego przygotowania ich do dalszej pracy, poprzez wybór odpowiedniego szablonu wykresu, omówienia dostępnych narzędzi, aż do szczegółowo ujętego formatowania tworzonej wizualizacji danych.

W trakcie kursu szeroko omawiane są najbardziej przydatne i często wykorzystywane szablony wykresów, między innymi wykresy liniowo-punktowe, słupkowe, różne warianty wykresów kołowych, wykresy wektorowe, przestrzenne wizualizacje danych XYZ oraz mapy izolinii, czy wykresy funkcji matematycznych. Kurs porusza także zagadnienia tworzenia własnych szablonów wykresów oraz prezentacji złożonych z wielu wykresów różnego typu.

Kurs opracowano na bazie programu w wersji 2023b.
Niektóre nagrania sesji pracy z programem zawierają fragmenty wykorzystujące procedury wersji OriginPro. Zostały one oznaczone w opisie kursu oraz na slajdach prezentacji.

Łączny czas nagranych sekwencji pracy w środowisku programu wynosi ponad 470 minut.

Cena netto: 990.00 PLN

Origin: Podstawy analizy danych

Kurs przygotowany jest dla osób, które opanowały już podstawowe zasady pracy w środowisku programu Origin/OriginPro i są zainteresowane pogłębieniem wiedzy na temat podstaw analizy danych w tym środowisku. Omówione zostały między innymi takie zagadnienia jak: liniowe i nieliniowe dopasowanie krzywych, dopasowanie powierzchni i funkcji trzech zmiennych, dopasowanie i analiza pików, porównywanie modeli dopasowania, różniczkowanie i całkowanie danych oraz analiza statystyczna i dopasowanie rozkładów.

Omówione zostały problemy dostosowania analiz do indywidualnych potrzeb użytkownika programu, takie jak konstrukcja własnej funkcji dopasowania czy wykorzystanie arkusza i całego projektu jako wlasnego szablonu analizy. Więcej szczegółów zawartych jest w opisie kursu.

Kurs opracowano na bazie programu w wersji 2023b.
Niektóre nagrania sesji pracy z programem zawierają fragmenty wykorzystujące procedury wersji OriginPro. Zostały one oznaczone w opisie kursu oraz na slajdach prezentacji.

Łączny czas nagranych sekwencji pracy w środowisku programu wynosi ponad 500 minut.

Cena netto: 1190.00 PLN